Първото по рода си отборно състезание Чудобой, включващо 6 дисциплини

...

Отборно състезание Чудобой ще се проведе във Варна

Първото по рода си отборно съревнование " Чудобой ", включващо 6 дисциплини – катерене, колоездене, гребане с каяк, насочване, пукотевица с лък и стадий с логическа задача, ще се организира в интервала 24-25.09.2022 година в региона на Варна. Организатори са Семеен кодекс " Чудните скали " и Велоклуб " Устрем ",  с поддръжката на дирекция " Спорт “ при Община Варна. Инициативата е част от програмата за Европейската седмица на спорта.

Състезанието " Чудобой " е уместно, както за хора с добра физическа подготовка и механически умения, по този начин и за тези, които желаят просто да се забавляват и да научат нещо ново и потребно. Турнирът е екипен, като всеки отбор се състои от двама души. Участниците могат да бъдат пълнолетни, както и малолетни, в случай че са придружавани от пълновръстен участник. Състезателите се движат дружно и минават през другите 6 стадия (участието във всички стадии е целесъобразно, само че не задължително). Класирането е общо за всички участници, на база резултатите от всички стадии. Победител е тимът, събрал най-вече точки от всички стадии, като всяко място в класирането в обособените дисциплини ще носи точки.

Наградният фонд ще бъде обезпечен от Община Варна и Магазин " Декатлон “.