Първият треньор на Пламен Гетов в Спартак (Варна) Димитър Видинлиев

...

На „Локомотив”: Първият треньор на Пламен Гетов празнува 90 години, внук на легенда на Спартак вкара гол

Първият треньор на Пламен Гетов в Спартак (Варна) Димитър Видинлиев отпразнува своя 90-и рожден ден с детски шампионат на стадион “Локомотив ”. Проявата почетоха генерации футболисти на Спартак, измежду които легендата Красимир Зафиров, Димитър Панков-Пандишпана и Иван Тодоров.

В школата на спартаклии Видинлиев научи на „ А ” и „ Б ” във футбола генерации гении, а напролет на 1983 година бе помощник-треньор на Людмил Горанов в представителния отбор. Тогава Спартак завоюва сребърни медали в шампионата за Купата на България, откакто изгуби на финала от ЦСКА с 0:4 в Пловдив (на фотографията Видинлиев е третият отляво надясно при правите).

Също на „ Локомотив ” през вчерашния ден актуалният отбор на Спартак победи юношите до 19 години на Черноморец (Балчик) с 4:1.

Домакините поведоха с 2:0 след голове на Иво Михайлов (7) и Николай Пантев (31), а внукът на легендата на Спартак Енчо Недев – Радослав, понижи в 37-ата минута (на фотографията Енчо Недев е петият отляво надясно при клекналите).

След почивката Даниел Димитров (60) и Десислав Дяков (62) от дузпа оформиха последна резултат. В игра за варненци се завърна Виктор Георгиев, който лекуваше травма близо два месеца.

Съставът на Спартак: Калин Дянков, Александър Йовчев, Георги Гушлев, Иван Великов, Атанас Карачоров, Тодор Маринчев, Благовест Гачев, Николай Пантев, Мартин Костов, Иво Михайлов Десислав Дяков (Владислав Георгиев, Виктор Георгиев, Даниел Димитров).

Източник: petel.bg