Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на старта на

...

Виктория Томова отпадна в Мексико

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на старта на шампионата по тенис на твърда настилка в Гуадалахара (Мексико) от категория WТА 250..

Томова загуби от поставената под номер 4 колумбийка Камила Осорио с 4:6, 3:6 след 88 минути игра.

Софиянката пропусна единствените си два шанса за пробив още при започване на дуел при 1:1 гейма, когато 45-ата в света Осорио се измъкна след закъснение от 15:40. Развръзката в първата част пристигна след маратонски десети гейм при сервис на Томова, минал през четири изравнявания и извоюван от 20-годишната колумбийка при петия сетбол.

Втората част вървеше с доминация на подаващите, само че в осмия гейм Осорио съумя да осъществя основен брейк и по-късно затвори мача при личен сервис.

Шампионката от US Open Ема Радукану не съумя да довърши дуела си от първия кръг. Британката се отхвърли поради травма против Дария Савил от Австралия при резултат 7:5, 6:7(4), 3:4.
Източник: bnr.bg