Първа победа за мъжкия национален отбор по баскетбол в световните

...

Баскетболните национали с първа победа в световните квалификации

Първа победа за мъжкия народен тим по баскетбол в международните квалификации! " Лъвовете " завоюваха със 79:70 против Чехия в цялостната " Арена Ботевград ".

Така отборът на Росен Барчовски се изкачи до третото място във краткотрайното класиране на група 6. Чехия остава на дъното без триумф досега, а водачи са Литва и Босна и Херцеговина. След три дни България гостува на Чехия в Пардубице.

Днес България поведе със 17:11 след отлична пукотевица на Емил Стоилов. Впоследствие двата тима най-вече си разменяха тройки, а " лъвовете " увеличаха задатъка си до 44:30 на полувремето.

Третата четвъртина стартира със серия от 7-0 за чехите, които съумяха да стопят разликата до 3 точки. " Лъвовете " обаче се активизираха и още веднъж натрупаха двуцифрена преднина.

Три минути преди края шестата тройка на Дий Бост в мача умъртви интригата и отхвърли противника. Именно натурализираният американец беше над всички с 24 точки и 6 асистенции, а 12 за триумфа добави Александър Янев. Силен мач направи и Чавдар Костов, приключил с 11 точки и 9 битки.

За Чехия най-резултатен с 21 точки беше Войчех Хрубан.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!