Париж. Пари Сен Жермен очаквано елиминира Барселона на осминафиналите в

...

ПСЖ отстрани Барселона на осминафиналите в Шампионска лига

Париж. Пари Сен Жермен предстоящо отстрани Барселона на осминафиналите в Шампионската лига. Реваншът сред двата отбора приключи 1:1 и французите не престават напред след успеха с 4:1 на " Камп Ноу ".

Крайният излаз от дуела обаче можеше да е и напълно различен, тъй като през първото полувреме Барса тотално надигра отбора на Маурисио Почетино и би трябвало да съжалява за многото си пропуски. Усман Дембеле пропуля няколко чисти положения пред вратата на Кейлор Навас, който секунди преди почивката избави дузпа, изпълнена от Лионел Меси и значително отчая каталунците.

Килиан Мбапе откри за ПСЖ в 31-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване на Клеман Лангле против Мауро Икарди. Малко по-късно Меси изравни с приказен удар, само че в края на полувремето сбърка от бялата точка.

Барселона се надяваше на повтаряне на чудото от сезон 2016/17, когато на същия стадий на шампионата загуби първия мач с 0:4, само че по-късно смачка парижани с 6:1 и реализира един от най-великите обрати в историята.
Източник: focus-news.net