Отборите на Лацио и Монца завършиха при резултат 1:1 в

...

Лацио не успя да победи Монца на Олимпико

Отборите на Лацио и Монца приключиха при резултат 1:1 в мач от 5-ия кръг на Серия А.

В 12-ата минута Лацио получи дузпа, откакто Патрик Чурия извърши нарушаване против футболист на домакините. Розарио Абисо не се поколеба да покаже бялата точка, а зад топката застана Чиро Имобиле, който не остави късмет на Микеле ди Грегорио с удар в долния ляв ъгъл.

Шест минути по-късно гол на Монца беше анулиран поради засада. В 36-ата минута гостите изравниха след изстрел на Роберто Галярдини.

В 54-тата минута шансът обърна тил на Лацио, когато изстрел на Луис Алберто се отби от левия непряк дирек.

След това пък Монца пропиля две чудесни благоприятни условия посредством Андреа Колпани и Йоргос Кириякопулос в 71-вата и 74-тата минута, само че и двата пъти Иван Проведел се отличи с блестящи спасявания.

В 76-ата минута за повторно в мача гол на гостите не бе зачетен поради засада, като този път отчаян от решението на съдиите бе Самуел Винято.

Така Лацио заема 15-то място с 4 точки след 5 мача, до момента в който Монца има две точки повече и е с ве позиции нагоре в класирането.