Отборите на и Вердер завършиха наравно 1:1 в двубой от

...

Вердер удържа Фрайбург

Отборите на и Вердер приключиха наедно 1:1 в дуел от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините започнаха мача мощно и разумно поведоха в 15-ата минута, когато Филип Лиехарт беше прецизен след осъществяване на корнер. В 21-ата неговият съотборник Джонатан Шмид също се разписа, само че ВАР анулира неговото попадение. Лошият шанс на Фрайбург продължи и в 25-ата минута, когато изравни от дузпа, свирена за фаул на Николас Хьофлер против. През втората част домакините бяха доста по-настоятелни в търсенето си на нов гол, само че вместо да стигнат до подобен, те направиха прекомерно доста пропуски.
90+3' Full time!

We keep up our unbeaten record against with a point on the road!

1-1
— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) Така Вердер е шести в класирането със 7 точки, а с две по-малко Фрайбург е десети. Бундеслига 4 кръг, събота 17 октомври  Фрайбург 1:1краен резулат  Вердер Бремен