Отборът на Валенсия, който е последният носител на Купата на

...

Валенсия се размина на косъм от срамна загуба

Отборът на Валенсия, който е последният притежател на Купата на краля, се домогна до втория кръг за Купата на краля след доста тежки моменти и продължения в дуела си с четвъртодивизионния Тераса. Гостите от „ Местайя “ изоставаха с 0:2 до 85-ата минута, само че съумяха да вкарат късни попадения, с цел да стигнат до продължения и там да завоюват с 4:2.

В деветата минута каталунците развиха контраакция, приключена голово от Хауме. До края на полувремето домакините пропуснаха да вкарат нов гол. В 50-ата Алекс Фернандес осъществя доста хубаво попадение за 2:0. В 53-ата „ прилепите “ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Гийем. В 85-ата Карлос Солер вкара от дузпа и даде очаквания на Валенсия. В 89-ата Лукас от състава на Тераса получи пряк червен картон. В първата добавена минута Муса изравни и докара мача до продължения. В 103-ата Гонсало Гедеш завъртя цялостния поврат, а в 107-ата още веднъж той вкара за крайното 4:2.