Отборът на Тотнъм спечели престижния приятелски турнир Audi Cup, който

...

Тотнъм с първи трофей за сезона

Отборът на Тотнъм завоюва влиятелния другарски шампионат Audi Cup, който по традиция се организира всяко лято на „ Алианц Арена” в Мюнхен. „ шпорите” се оправиха с конкуренцията на тимове като Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Фенербахче, с цел да сграбчен трофея преди старта на новия сезон във Висшата лига.

На финала отборът на Маурисио Почетино надви над домакините от Байерн след осъществявания на дузпи. В постоянното време срещата приключи при резултат 2:2. При осъществяванията на наказателни удари англичаните демонстрираха по-здрави нерви и стигнаха до купата след 6:5.

В полуфиналите на мини-турнира. Тотнъм победи Реал с 1:0.

Днес лондончани поведоха удобно с 2:0, само че през второто полувреме позволиха равнене на резултата. Ерик Ламела откри резултата на „ Алианц арена” в 19-ата минута, а след час игра Кристиан Ериксен повиши на 2:0.

Само две минути след втория гол на Тотнъм обаче, Байерн отговори уместно и върна едно от попаденията посредством Жан-Фиет Арп. Алфонсо Дейвис пък изравни девет минути преди края на 90-те.