Барселона и Макаби Тел Авив поведоха в четвъртфиналните се серии

...

Барселона и Макаби Тел Авив взеха предимство в четвъртфиналите в Евролигата

Барселона и Макаби Тел Авив поведоха в четвъртфиналните се серии в баскетболната Евролига за мъже. Гръцкият Олимпиакос отстъпи като хазаин на испанския Барселона с 80:82 (13:13, 24:19, 14:25, 20:14, 9:11) след продължение и към този момент изостава с 1-2 победи в плейофите. Следващият дуел ще се играе още веднъж в гръцката столица Атина на 2 май.

Домакините имаха преднина от 37:32 след първите 20 минути игра, само че след по-силна трета четвърт Барселона обърна до 57:51 в своя изгода. Баскетболистите на Олимпиакос обаче наваксаха изоставането си и след тъждество 71:71 в края на постоянните 40 минути мачът влезе в продължение. В него основни бяха два точни наказателни удара в самия завършек на Джабари Паркър, който донесе триумфа на каталунския гранд.

Ян Весели се отличи с 16 точки и 3 битки за Барселона, а за Олимпиакос Филип Петрушев се регистрира с 18 точки и 5 битки.

В зала „ Александър Николич “ в сръбската столица Белград, където през сегашния сезон играе домакинските си мачове Макаби Тел Авив, израелският отбор се наложи над гръцкия Панатинайкос с 85:83 (23:11, 23:26, 21:19, 18:27) и поведе с 2-1 триумфа в плейофната серия. Следващия дуел ще се организира още веднъж в Белград на 2 май.

Баскетболистите на Макаби Тел Авив започнаха по-добре и поведоха с 46:37 на почивката, а след третата част имаха задатък от 67:56. Панатинайкос изравни за 83:83 при оставащи 43 секунди от четвъртия интервал след углавен удар на Матиас Лесор, само че 2 секунди преди финалната сирена също от наказателната линия Лоренцо Браун оформи крайното 85:83. След срещата гръцкия отбор стачкува публично против съдийски отсъждания в края на мача.

Джош Небо бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки и 9 битки, до момента в който за гостите от Атина Кендрик Нън приключи с 25 точки, 2 битки и 3 асистенции.

Тази вечер предстоят третите мачове във вторите два четвъртфинала: Фенербахче – Монако, където резултатът е 1-1 и Баскония – Реал Мадрид, където мадридчани водят с 2-0 победи./ БТА