Отборът на Шампион 2006 записа четвърта победа в първенството на

...

Шампион 2006 победи Академик Пловдив за четвърти успех в женското баскетболно първенство

Отборът на Шампион 2006 записа четвърта победа в шампионата на България по баскетбол за дами, откакто надигра Академик (Пловдив) с 87:80 (18:21, 24:24, 30:14, 15:21) като посетител в среща от 13-ия кръг на шампионата.

По този метод кръг преди края на първата фаза от шампионата съставът на Шампион дели петата позиция в класирането с Шоутайм, като и двата отбора имат по 4 триумфа и 8 провали. Академик пък заема предпоследното място в подреждането с баланс от 2 победи и 11 загуби.

Двубоят в пловдивската зала „ Олимпиада “ се разви равностойно. Домакините започнаха по-ефективно в нахлуване и имаха най-малък задатък от 21:18 след първите 10 минути. Във втората четвърт срещата продължи да бъде с поделено превъзходство и по този начин след 24:24 във втората част почивката пристигна при 3 точки преднина за Академик – 45:42.

След почивката обаче тимът на Шампион 2006 увеличи доста равнището на играта си и завоюва изрично третата четвърт с 30:14, което се оказа основно и за крайния излаз от дуела. В последната част Академик се опита да отговори, само че не съумя да навакса изоставането си и по този начин записва 11-о проваляне от началото на сезона след 80:87.

За спечелилите най-резултатна беше Елена Драгоева с 25 точки, а Валентина Веселинова добави 23.

За домакините от Пловдив Анастасия Калева осъществя 27 точки.