Отборът на Селтик претърпя поражение от Хартс с 0:4, с

...

Хартс сложи край на рекордната серия на Селтик с разгромна победа

Отборът на Селтик претърпя проваляне от Хартс с 0:4, с което бе комплициран завършек на рекордната серия на " детелините " от 69 мача без проваляне в шампионата.

Въпреки този крах, отборът на Брендън Роджърс остава водач в класирането, само че единствено на две точки пред втория Абърдийн.

Селтик ликува с Купата на Лигата

Отборът си завоюва оценката за 17-ти път в история си

Интересното преди този дуел бе, че " сърцата " са тимът с най-слаба офанзива в Премиършип - те имаха едвам 17 попадения на сметката след 18-те изиграни кръга. В състава за този конфликт имаше и двама 16-годишни юноши. Единият от тях - Хари Кохрейн даже се трансформира в един от реализаторите в срещата. Именно той откри резултата с компактен удар с левия крайник в 26-ата минута.

След него се разписаха Лафърти и Милинкович, като последният оформи крайното 4:0 от дузпа в 76-ата минута.