Отборът на Рома продължи със силните резултати под ръководството на

...

Трети пореден успех за Рома под ръководството на Де Роси

Отборът на Рома продължи със мощните резултати под управлението на новия треньор Даниеле де Роси, откакто разруши Каляри с 4:0 вкъщи в финален мач от 23-ия кръг на Серия А. На " Олимпико " домакините започнаха вихрено и дръпнаха в резултата още във втората минута посредством Лоренцо Пелегрини, а в 23-та минута Пауло Дибала удвои.

След почивката домакините стигнаха до нови две попадения, дело на Пауло Дибала от дузпа и резервата Дийн Хуйсен. Така Рома записа трети следващ триумф, откакто легендата на отбора Де Роси размени Жозе Моуриньо отпред на отбора. По този метод Рома се изкачи до пето място в класирането с 38 точки, единствено една по-малко от четвъртия Аталанта, който е изиграл мач по-малко.