Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нов успех от началото

...

Рилски спортист измъкна победата в София

Отборът на Рилски състезател (Самоков) записа нов триумф от началото на сезон 2017/18 в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера се наложи при визитата си на Левски 2014 със 73:67 (26:16; 11:25; 16:11; 20:15).

Шелдън Джетър беше най-резултатен за спечелилите – 19 точки, Златин Георгиев и Дерек Райт прибавиха надлежно по 16 и 11 точки, а Травис Тейлър се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 10 точки и 10 битки.

Станимир Маринов вкара 19 точки за столичани, а Алекс Симеонов и Веселин Веселинов завършиха надлежно с по 14 и 12 точки.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, откакто в първите 10 минути гостите от Самоков направляваха играта и поведоха с 10 точки – 26:16, само че през втория интервал баскетболистите на Левски 2014 на собствен ред поеха самодейността, и стигнаха до цялостен поврат – 41:37 на почивката.

Третата четвърт мина равностойно при непрекъсната замяна на сполучливи офанзиви и към двата коша. Все отново, в решителните моменти на интервала гостите използваха по-добре възможностите си и съумяха да влязат в последния интервал с най-малък задатък – 53:52.

Баскетболистите на Рилски състезател си подсигуриха триумфа значително в първите минути на заключителната четвърт, когато възпитаниците на Людмил Хаджисотиров осъществиха мощна серия, с която доближиха до двуцифрен задатък – 65:55.

В оставащите 5:50 минути до финалната сирена гостите съумяха да удържат натиска на противника и това им подсигури, и крайния триумф в срещата – 73:67.