Отборът на ОФК Левски Карлово спечели важна победа срещу ФК

...

Левски победи Черноморец на Радостин Кишишев

Отборът на ОФК Левски Карлово завоюва значима победа против ФК Черноморец 1919 в среща от 19-ия кръг на Югозиточната Трета лига. На връх националния празник 3-и март, в един равносилен и оспорван мач с доста забавни моменти и пред двете порти, домакините от Карлово завоюваха значима победа, която ще им помогне за оставането в групата.

През първото полувреме голове не бяха маркирани, само че гостите, водени от Радостин Кишишев, демонстрираха по-добра игра, повече притежаване на топката и по-често застрашаваха вратата на чудесно игралия Цветан Тодоров. През второто полувреме футболистите на Левски (Карлово) заиграха по-организирано, използваха всяка една опция за контраофанзива посредством бързите Мирослав Кайряков, Сашко Лачев и Валентин Иванов. В средата на терена сполучливо действаха Николай Манчев и Никола Праматаров, а бранителите Георги Гайдаров, Веселин Филипов, Никола Данчев и Петър Петров не оставиха никакви благоприятни условия на гостите.

Така се стигна до 63-ата минута, когато голова офанзива на домакините бе спряна непозволено в наказателното поле и чудесно управлявалият срещата основен арбитър Стилиян Димитров отсъди дузпа, която Николай Манчев невъзмутимо осъществя. В 80-ата минута след бърза контраофанзива на домакините Мирослав Кайряков изведе чудесно щатния голмайстор на тима Стефан Чилингиров, който от точката на дузпата означи своя 10-и гол в шампионата за крайното 2:0.
В състава на домакините отсъстваха Васил Гуджев, Йордан Ковачев и Марио Георгиев. Преди футболната среща футболистите от състава на Левски (Карлово) имаха среща с Президента на клуба доктор Емил Кабаиванов – Кмет на Община Карлово, който ги поздрави с националния празник и им пожела триумф в идните срещи.

ОФК Левски Карлово: 1.Цветан Тодоров (c), 21.Петър Петров, 16.Георги Гайдаров, 14.Веселин Филипов, 5.Никола Данчев, 20.Николай Манчев /30.Боян Пенев/, 22.Валентин Иванов /7 Иван Караиванов/, 79.Никола Праматаров, 17.Мирослав Кайряков, 8.Сашко Лачев /4 Васил Георгиев/, 9.Стефан Чилингиров
Резерви: 12.Тодор Колев, 4.Васил Георгиев, 6.Ганчо Папазов, 7.Иван Караиванов, 14.Емилиян Тафров, 18.Иван Диклиев, 30.Боян Пенев
Старши треньор: Красимир Манолов

ФК Черноморец 1919 Бургас: 1.Борислав Толев, 7.Христо Лемперов, 4.Иван Стоянов, 66.Стоян Мантаров, 20.Мариян Димитров, 71.Слави Шопов, 10.Жулиен Парушев, 11.Мустафа Мустафа, 13.Станимир Митев (c), 8 Даниел Стаматов, 30.Даниел Бенчев
Резерви: 33.Петко Поцов, 9.Васил Калоянов, 0.Слави Костенски, Богдан Богданов, Антон Узунов, Георги Тузаков
Старши треньор: Радостин Кишишев