Отборът на Нефтохимик победи трудно с 3:1 (21:25, 25:19, 26:24,

...

Нефтохимик и Монтана поведоха в плейофите по волейбол

Отборът на Нефтохимик победи мъчно с 3:1 (21:25, 25:19, 26:24, 32:30) като хазаин Добруджа в първи четвъртфинален плейоф от мъжкото състезание по волейбол. Шампионите от предишния сезон поведоха с 1:0 триумфа в серията до две победи.

Гостите поведоха в резултата след 25:21, започвайки дуела доста по-силно. Нефтохимик 2010 се върна в срещата след 25:19 във втората част. Бургазлии потвърдиха по-високата си класа в третия гейм, приключил 26:24.

Драмата пристигна в последната част, когато Добруджа на четири пъти пропусна опцията да докара мача до тайбрек. В най-важните моменти Нефтохимик 2010 игра по-съсредоточено и затвори дуела след 32:30.

Най-резултатен за домакините беше Денис Карягин с 21 точки, а неговият съотборник Жани Желязков добави още 13 точки.  За гостите от Добрич с 19 точки приключи Жулиен Георгиев.

" Добруджа игра по-освободено и се показаха фантастично. Беше разумно да има подобен процес. Ние сме способни да играем добре, откакто сами сме си основали адреналин. Не играхме добър волейбол, започнахме заспало. Ще опитаме да затворим серията в две срещи. Във всички детайли играхме разпиляно. Не сме създали нещо извънземно. Само във значимите обстановки в края се представихме мощно. Трябва да играем на върха на страстта, с цел да се представим по-добре ", разяснява старши треньорът на бургазлии Николай Желязков.

Втората среща сред двата тима е на 26 март, играе се до две победи.

В друга среща Монтана реализира лесна победи като посетител на Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:13, 25:19, 25:13). Гостите имаха цялостно предимство във всички детайли от играта. Максим Сапожков и Тодор Костов се отличиха с по 13 точки за спечелилите. За домакините Илиян Преспов завърши с 8 точки.
Източник: bnr.bg