Отборът на "Монтана" победи с 1:0 третия в елита на

...

Монтана победи с 1:0 македонци в Алания

Отборът на "Монтана " победи с 1:0 третия в елита на Северна Македония "Гьорче Петров " (Скопие) в четвъртата си контролна среща на лагера в Алания.
Първия триумф за монтанци в средиземноморския турски курорт и въобще първи за Новата 2021 година донесе сдобилият се с правоприемник по-рано тази заран нападател Сергей Георгиев. Това стана в 32-та мин., когато след извеждащо подаване от дълбочина на Радослав Терзиев младият татко не остави никакъв късмет на македонския вратар.
В дуела доминираха повече единоборства и бяха основани прекомерно малко положения за гол. Най-чистото за монтанци след почивката изтърва едно от новите попълнения Димитър Законов. Последният нов в зимната селекция на "Монтана " Адам Буджама направи всекидневен дебют през второто полувреме, когато в игра влязоха и всички футболисти от скамейката. Двубоят пропусна само поради лека контузия опитният бранител Александър Башлиев.
Следващата инспекция за воденият от треньора Атанас Атанасов отбор е на 3 февруари, сряда, против представителя на съветската Премиер лига "Арсенал " (Тула). Равносметката от досегашните контроли на "Монтана " в Алания е победа, тъждество и две загуби.
"Монтана ": Благой Макенджиев, Стоян Предев, Иван Михов, Давид Кики, Раян Сенхаджи, Радослав Терзиев, Тони Тасев, Стефан Каменов, Бари Билал, Сергей Георгиев, Николай Минков (Валери Христов, Стефан Цонков, Димитър Законов, Михаел Орачев, Йордан Йорданов, Янко Ангелов, Владимир Айтов, Росен Кръстев, Румен Георгиев, Адам Буджама).
Източник: bulnews.bg