Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа трето поредно поражение от

...

Портланд нанесе трета поредна загуба на Ел Ей Лейкърс

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа трето следващо проваляне от началото на постоянния сезон в НБА, откакто загуби семейството си на Портланд Трейлблейзърс със 104:106. ЛеБрон Джеймс и компания бяха доста покрай първата си победа, като водеха със 102:95 по-малко от две минути преди финалната сирена, само че късен взлом на Блейзърс им донесе трети следващ триумф.

След като пропусна втората половина от предишния сезон, звездата на Портланд Деймиън Лилард вкара 41 точки във втори следващ мач и бе с съществена заслуга за успеха на своя отбор. " Дейм се завърна и цялата лига е в код алено ", съобщи треньорът на отбора Чонси Билъпс след дуела. Джереми Грант добави 16 точки за спечелилите, а крилото Джош Харт приключи с 9 точки, 16 битки и 5 асистенции. Гостите преобладаваха в подкошието, като взеха 12 битки повече от противника си.

За Лейкърс още веднъж над всички бе Джеймс с 31 точки, 8 битки и 8 асистенции, Антъни Дейвис се регистрира с 22 точки, 10 битки и 6 чадъра, само че Езерняците имаха едвам 18 % успеваемост в стрелбата от тройката, като пропуснаха 17 от първите си 18 опита. ЛеБрон изравни върха на Карл Малоун от най-вече мачове с най-малко 20 маркирани точки - 1134. Краля също по този начин има към този момент 1099 следващи дуела с най-малко 10 точки на сметката си.

В Сан Франциско двукратният MVP на Лигата Стеф Къри означи 33 точки, а Голдън Стейт Уориърс наниза 89 точки през първото полувреме, преди да понижи оборотите, само че въпреки всичко да завоюва против Сакраменто Кингс със 130:125. За повторно през кариерата си Къри стартира сезона с три следващи мача с 30+ точки, до момента в който Андрю Уигинс и Джордан Пул прибавиха по 24 точки. За Кингс петима играчи вкараха 15+ точки, като най-резултатен бе Де " Арън Фокс с 26 точки и 10 асистенции, а центърът Домантас Сабонис приключи с 19 точки и 14 битки.

За Сакраменто това бе трета поредна загуба, до момента в който първенците са с баланс 2-1.