Отборът на Левски победи Черноморец със 77:73 (25:11, 17:27, 18:19,

...

Левски излъга Черноморец и е на финал за Купата на България

Отборът на Левски победи Черноморец със 77:73 (25:11, 17:27, 18:19, 17:16) в първия полуфинал от шампионата за купата на България в „ Арена София “ в столицата и се класира за финала за шести следващ път (Левски Лукойл от 2018-а до 2021-а).

Съперник на „ сините “ ще бъде спечелилият от втория полуфинал сред ЦСКА и Балкан, който стартира в 20:30 часа.

Финалистът от предходната година Левски започва по-добре и поведе с 12:4 в първите четири минути на срещата. След две следващи тройки на Алън Арнет и Николай Михайлов „ сините “ се откъснаха с 15 точки при 21:6 в седмата минута, а след първата част резултатът бе 25:11 за Левски.

Черноморец реагира със серия от 8 безответни точки в идващите две минути и понижи пасива си до 19:25, а малко по-късно бургазлии се приближиха на 1 точка при 26:27. Воденият от старши треньора Васил Евтимов отбор изравни в средата на втората четвърт за 29:29 след тройка на Джордан Тъкър, само че с положителни изяви на Алън Арнет отборът Левски отново се откъсна със 7 точки при 38:31. На почивката „ сините “ водеха с 42:38, закрепени с тройка на Момчил Кадиев.

Левски остана водещ в резултата в началните минути на второто полувреме, само че бургазлии продължиха да притискат съперника в средата на третата част Георги Боянов им донесе преднина от 51:50. Златин Георгиев отговори с тройка за Левски, връщайки задатък от 53:51 за „ сините “, които водеха с 60:57 преди последната част.

След подновяването на играта Черноморец съумя да поведе за малко при 61:60, с тройка Лъчезар Димитров още веднъж изведе Левски напред в ответната офанзива. Мачът продължи с замяна на водачеството, а по-малко от 6 минути преди края резултатът бе еднакъв 67:67. „ Сините “ означиха 9 следващи точки, а с точна пукотевица от далечна отдалеченост на Златин Георгиев и панер на Алън Арнет дръпнаха със 76:67 при оставащи малко повече от 3 минути.

Черноморец понижи пасива си до 73:77 48 секунди преди края на мача, само че Левски удържа успеха.

Най-резултатен за „ сините “ бе Алън Арнет с 20 точки и 4 битки, а по 13 точки вкараха Джон Флорвиъс и Серхий Павлов.

За Черноморец най-резултатен бе Джордан Тъкър с 29 точки и 8 битки, а Мунис Туту добави 17 точки и 8 асистенции.