Отборът на Левски хвана последния влак за Лига Европа. Сините

...

Божинов прати Левски в Европа

Отборът на Левски хвана последния трен за Лига Европа. " Сините " надделяха доста мъчно с 1:0 Етър в баража на стадион " Георги Аспарухов ". В воин на мача се трансформира Валери Божинов (72), който с глава вкара с първото си допиране до топката. Божигол сподели голаджийския си усет и сред двама бранители засече центриране отдясно на капитана Живко Миланов и матира извикания за първи път в националния отбор 37-годишен вратар на " болярите " Христо Иванов.
Така 26-кратните първенци за трети следващ път се промъкнаха в квалификациите за Лига Европа, където обаче отпадат с лекост.
" Сините " завоюваха трети следващ бараж във формата на Първа лига. През 2017 година те надделяха трагично Верея с 10:9 след дузпи след 0:0 в постоянното време и продълженията, предходната година разрушиха с 4:1 Черно море.
През първата част домакините имаха териториален превес, само че нямаха голови положения. През втората част агитката на " сините " възпламени факли в Сектор " Б " и реферът Волен Чинков прекъсна играта за 2 минути
Божинов смени в 71-вата минута играещия на инжекции голмайстор на Първа лига и секунди по-късно подвигна на крайници 6000 почитатели по трибуните с 4-ия си, само че най-съществен гол за " сините ". Минута по-късно Паулиньо беше близо да вкара втори гол, само че вратарят Иванов не му разреши.
Мачът бе финален за двамата треньори - Георги Тодоров се връща в Аадемията на Левски, а от на следващия ден Красимир Балъков поема публично националния тим.
Източник: duma.bg