Матилде Демонкей не е могла да продължи след инцидента на

...
Матилде Демонкей не е могла да продължи след инцидента на
Коментари Харесай

Съдийка със сътресение на мозъка след меле между футболисти на контрола

Матилде Демонкей не е могла да продължи след случая на стадион „ Шлосберг “
Жена арбитър е получила разтърсване на мозъка, откакто е била поваленa на земята, до момента в който се е опитвала да прекъсне меле сред мъже играчи по време на другарски мач сред френския клуб Метц и Фортуна Ситард от Нидерландия в събота, оповестяват френските медии.

Съдията Матилде Демонкей не е могла да продължи след случая на стадион „ Шлосберг “ във Форбак, Източна Франция, където двата тима се приготвят за новия сезон. В репортажа от мача на уеб страницата си Фортуна Ситард, която загуби мача с 1:3, разказва епизода като „ незабравим миг “, само че не е коментирала в допълнение. Мец не оповестява за случая на уеб страницата си.

Напрежението ескалира в 40-ата минута, когато двама играчи влизат в борба след случай с дърпане на фланелката. Други играчи се втурнаха да се включат в мелето. Демонкей се озова на земята, откакто се опита да се намеси, падайки тежко, откакто беше поваленa в мелето, демонстрира видео в обществените медии. Боят се е случил пред огромен афиш с надпис: „ Уважавайте съдията “.

Демонкай остана на тревата няколко минути, до момента в който помощник-съдиите, охранителите и медицинският личен състав изтичаха на терена, с цел да възстановят реда и да оценят положението ѝ.

26-годишната Демонкай възобнови работата си като помощник-съдия след подновяването на играта, само че напусна терена на полувремето, като различен помощник пое отговорностите ѝ. Според известията Демонкай е получила разтърсване на мозъка.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР