Отборът на Кьолн, който от началото на сезона няма нито

...

Кьолн изненада всички в Германия

Отборът на Кьолн, който от началото на сезона няма нито една победа нито в Бундеслигата, нито в групите на Лига Европа, изненада всички с безапелационен успех с 3:1 над Херта (Берлин) като посетител в дуел от втория кръг на Купата на Германия. Футболистите на Петер Щьогер смълчаха столицата с два бързи гола в последните десетина минути на първата част, а в средата на втората задатъкът им стигна до 3:0. Отделно “козлите” удариха и една греда, а Херта съумя само да понижи в 69-ата минута.
Abpfiff! 3:1! Der #effzeh gewinnt gegen @HerthaBSC und zieht ins Achtelfinale des @DFB_Pokal ein.
________#BSCKOE 1:3 (90.) pic.twitter.com/SJydYwve06
— 1. FC Köln (@fckoeln) October 25, 2017

В другия конфликт сред елитни противници Волфсбург надви с минималното 1:0 над Хановер 96 с попадение на Феликс Удуокай четири минути след почивката.
SCHLUSS! ACHTELFINALE! #WOBH96 pic.twitter.com/0eTFHcqeGB
— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) October 25, 2017

Злощастно стартира визитата на Щутгарт в Кайзерслаутерн след ранно попадение за домакините още в 7-ата минута, само че последователно “швабите” постановиха предимство и си подсигуряваха място в идващия кръг след три гола за крайното 3:1 в тяхна изгода.
YES! Das war's. Spielende auf dem #Betze. Wir sind eine Runde weiter.

Achtelfinale, wir kommen! #DFBPokal #FCKVfB 1:3 pic.twitter.com/h3rsi0xvH6
— VfB Stuttgart (@VfB) October 25, 2017

В последния от първите четири срещи за деня Нюрнберг се наложи с 3:2 при гостуването си на Оснабрюк.
AUS! Der Club bezwingt @VfL_1899 in einem intensiven Pokalspiel 3:2! Wir stehen im Achtelfinale! #vflfcn pic.twitter.com/JrlzbxmCxE