Отборът на Черно море потвърди позицията си на фаворит за

...

Черно море гледа към баража за евротурнирите

Отборът на Черно море удостовери позицията си на любимец за седмото място в крайното класиране на Първа лига и баража за присъединяване в евротурнирите през идващия сезон, откакто победи Ботев Пловдив с 3:1 вкъщи в мач от 27-ия кръг на шампионата.

На стадион " Тича " пред своите почитатели " моряците " започнаха извънредно мощно дуела и поведоха с два гола още до шестата минута след две попадения на Рафаел Енрике.

Голмайсторът на " канарчетата " Атанас Илиев върна един гол в 25-та минута, само че още преди почивката Зе Гомес възвърне удобния задатък на домакините, а в 41-та минута гостите останах с човек по-малко след втори жълт картон на Филип Филипов.

През второто полувреме не паднаха повече голове и дуелът приключи при резултат 3:1.

По този метод отборът на Илиан Илиев направи сполучлив старт на плейофната фаза на шампионата и към този момент има 40 точки, шест повече от осмия Царско село и 12 повече от Левски. Ботев Пловдив заема 10-та позиция в класирането с актив от 24 точки.
Източник: bnr.bg