Отборът на Борусия Дортмунд излезе начело във временното класиране в

...

Борусия Дортмунд измести Байерн Мюнхен от върха в Бундеслигата

Отборът на Борусия Дортмунд излезе отпред във краткотрайното класиране в шампионата на Германия по футбол след домашен триумф над Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в среща от 29-ия кръг.

Съставът от Дортмунд събра 60 точки в актива си и изпревари досегашния водач Байерн Мюнхен, който остана с 59 откакто по-рано през днешния ден загуби от Майнц 05.

Тимът на Айнтрахт Франкфурт към този момент осем мача няма победа в Бундеслигата и заема девето място с 42 точки.

Джуд Белингам означи първото попадение за домакините в 19-ата минута откакто получи топката от Юлиан Бранд и я прати в долния десен ъгъл на вратата на гостите. Пет минути по-късно Карим Адейеми центрира в предни позиции за Борусия Дортмунд и Дониел Мален осъществя за 2:0.

Последваха още благоприятни условия и за двата тима, а малко преди почивката, в 41-ата минута, Матс Хумелс оползотвори асистенция от Рафаел Герейро и се разписа за 3:0 в интерес на вицешампионите на Германия.

Четвъртият гол за Борусия Дортмунд бе дело на Дониел Мален. Нидерландският нападател вкара второто си попадение в дуела в 66-ата минута след втора асистенция на Адейеми.

В идващия кръг от Бундеслигата Борусия ще гостува на Бохум, до момента в който Айнтрахт Франкфурт ще одобри Аугсбург.