Отборът на Борусия Дортмунд допусна втора загуба от началото на

...

Борусия Дортмунд се сгромоляса в Гладбах в отсъствието на Халанд и Ройс

Отборът на Борусия Дортмунд позволи втора загуба от началото на сезона в Бундеслигата, откакто през днешния ден отстъпи като посетител с 0:1 в дербито против Борусия Мьонхенгладбах. Единственото попадение означи Денис Закария в 37-ата минута.

Поражението на „ жълто-черните “ пропусна звездата на отбора Ерлинг Халанд, който лекува мускулна контузия, а поради травма на терена не беше и капитанът Марко Ройс. Тяхната липса безспорно се усети, откакто съотборниците им не съумяха нито един път да уцелят очертанията на вратата.

Дортмунд игра и с човек по-малко от 40-ата минута, когато Махмуд Дахуд се развика на съдията поради показан му жълт картон и бързо получи втори подобен.

Иначе Денис Закария откри резултата в 37-ата минута, откакто влезе наказателното поле, получиха се няколко рикошета, а след тях той стреля от към точката и не остави шансове на Гргор Кобел.