Отборът на Берое завърши 1:1 срещу полския Подбескидже в третата

...

Берое завърши 1:1 с поляци

Отборът на Берое приключи 1:1 против полския Подбескидже в третата си контрола на турска земя по време на подготовката за втория полусезон. В първите си две инспекции старозагорци изгубиха с 0:1 от Балкани (Косово) и 0:2 от Рубин (Русия). Поляците откриха резултата в 19-ата минута, когато след хубава композиция Роман Гоку се оказа на позиция самичък против Иван Караджов и осъществя. В 79-ата минута на мача обаче българите изравниха. Младият Васил Василев се възползва от безумна неточност на вратаря на Подбескидже, който просто му даде топката на празна врата за 1:1.

До края на мача Берое натисна в търсене на успеха, само че до ново попадение по този начин и не се стигна. Така заралии осъществиха първо попадение на турска земя и записаха първо тъждество.
Източник: novsport.com