Отборът на България по волейбол за жени показа подобрена игра,

...

Волейболистките ни взеха гейм на олимпийските шампионки

Отборът на България по волейбол за дами сподели усъвършенствана игра, само че отстъпи с 1:3 гейма (25:22, 22:25, 14:25, 17:25) на олимпийския първенец Китай в дуел от група „ В “ на международното състезание в Сапоро, Япония.  Срещата продължи един час и 55 минути.

Селекционерът Иван Петков стартира в състав: Лора Китипова, Нася Димитров, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Христина Русева, Мария Каракашева, либеро – Жана Тодорова (Петя Баракова, Ивелина Монова, Силвана Чаушева).

Волейболистките ни започнаха мобилизирани и с готовност за положително показване против един от най-големите любимци на шампионата. При второто техническо спиране българките водеха с 16:14 точки след две следващи офанзиви в навън на азиатките. Националките стигнаха до четири следващи геймпойнта при 24:20. Те ликуваха при третата опция след индивидуален блок на разпределителката Лора Китипова.

Във втория гейм Китай взе задатък от няколко точки първоначално и го поддържаше до второто спиране, което пристигна при 16:14. След това девойките на Иван Петков изравниха при 18:18 и даже поведоха с 19:18. Съперничките взеха отново преднина от 2 точки, само че „ лъвиците “ изравниха при 22:22. Следващата точка в началото беше присъдена за българките, само че след видеоповторение отиде при Китай. Олимпийските шампионки стигнаха до 24:22 и изравниха геймовете.

Китайките взеха идната част на 14 точки, а в четвъртия гейм – на 17.

Най-резултатна за нашите беше Гергана Димитрова с 18 точки. Мирослава Паскова добави 13, а Нася Димитрова записа 11 точки. За Китай централната нападателка Тин Чжу осъществя 21 точки.

Българките играят в четвъртък от 7:40 часа (наше време) против Канада в решителен дуел за четвъртото място в групата, което дава право на присъединяване във втората фраза на международното състезание. Китай, Италия и Турция към този момент си осигуриха продължение напред.
Източник: bnr.bg