Отборът на Академик записа четвърта поредна победа в НБЛ, след

...

Академик вкара 100 точки и записа четвърта поредна победа

Отборът на Академик записа четвърта поредна победа в НБЛ, откакто победи вкъщи със 100:86 отбора на Черно море Тича.
Прочетете още
Първата четвърт беше извоювана с 19:18 от тима на Черно море. Гостите завоюваха и втората четвърт с 26:23 и водиха с 45:41 на полувремето.

Третата четвърт беше извоювана с 21:16 от тима на Академик. В последната четвърт пловдивчани завоюваха с 38:25. Крайният резултатът беше 100:86 за Академик.

Така Академик записа първи мач от началото на сезона, в който доближи до 100 точки и към този момент има четири следващи триумфа. За страдание отборът беше доста близо, само че не съумя да победи с най-малко 17 точки, с цел да мине Черно море в директния дуел, откакто пловдивчани изгубиха във Варна първата среща със 17 точки.

Най-резултатен за Академик стана Томислав Минков 23 точки, 17 добави Александър Милов, а Тони Гуджино добави 13 точки.

За Черно море Тича най-резултатен стана Михаил Молдов с 18 точки.

Следващият мач на Академик е на 18 януари - посещение на Шумен.
Източник: trafficnews.bg