Основният претендент на Интер за скудетото Милан претърпя изненадващо поражение

...

Милан с неочаквано поражение у дома

Основният кандидат на Интер за " скудетото " Милан претърпя изненадващо проваляне с 1:2 от Специя на личния си стадион " Сан Сиро ". Мачът бе от 22-ия кръг на Серия " А ". Играчите на Стефано Пиоли сътвориха голям брой положения за гол и обсипаха с удари вратата на гостите, само че вратарят Иван Проведел бе просто непробиваем в съвсем всички обстановки.

В първата минута на добавеното време на първата част  Рафаел Леао изведе домакините напред в резултата. Резервата Кевин Агудело изравни в 64-ата минута. В шестата минута на добавеното време на мача Емануел Джеси се озова в доста рискова за Милан зона и донесе успеха на Специя с 2:1.

За гостите в игра по този начин и не се появи българският бранител Петко Христов, който бе при запасите.

След този резултат Милан остава с 48 точки на второ място в класирането. С 2 точки повече е водачът Интер, който е и с мач по-малко.

Трети е Наполи с 46 пункта, откакто взе обикновен триумф с 2:0 като посетител на Болоня.
Източник: bnr.bg