Още пет отбора си осигуриха място във втората групова фаза

...

Още пет отбора си осигуриха място във втората групова фаза на Европейското по хандбал за жени

Още пет тима си осигуриха място във втората групова фаза на Европейското състезание по хандбал за дами във Франция. Континенталните вицешампионки от Холандия реализираха втора победа в група " С " след 28:27 (14:11) над Испания и не престават с цялостен актив от 4 точки, с което си подсигуряваха и първото място преди последния кръг. " Лалетата " имаха предимство преди почивката, само че през второто полувреме иберийките съумяха да изравнят за 15:15 в 37-ата минута и до края дуелът беше доста оспорван. Холандките въпреки всичко стигнаха до успеха с шестото попадение в мача на Лоис Абинг малко преди края. Най-резултатна за триумфа беше Нике Гроот с 9 гола. Кармен Беренгер вкара 6 пъти за Испания, който също продължава напред.

В другата среща от групата Унгария завоюва с 24:18 (13:9) против Хърватия и си подсигурява място във втората групова фаза, а хърватките отпаднаха. В група " D " Румъния победи Германия с 29:24 (14:11) след 11 гола на Елиза-Юлия Букеши. С триумфа румънките събраха цялостен актив от 4 точки и си подсигуряваха място в идната фаза. Защитаващият купата си Норвегия пък разгроми новобранеца Чехия с 31:17 (20:10) и записа първи триумф в конкуренцията, с който също си обезпечи втора за втората групова фаза. В последния кръг Чехия и Германия ще дефинират третия тим, който ще продължи напред.