Олимпиакос спечели титлата в мъжкото баскетболно първенство на Гърция. Трофеят

...

Олимпиакос и Везенков спечелиха титлата в Гърция

Олимпиакос завоюва купата в мъжкото баскетболно състезание на Гърция. Трофеят отиде при червено-белите, макар че четвъртата среща от финала против Панатинайкос беше прекратена. В момента, в който това се случи, резултатът беше 63:35 и се играеше третата четвърт. Олимпиакос получи служебна победа и приключи серията с 3:1 триумфа.

Феновете на Панатинайкос започнаха да хвърлят разнообразни предмети, факли и бутилки вода към паркета. Реферите прекратиха срещата, след което взеха решение да изпразнят залата. Привържениците на зелените не се подчиниха, потрошиха залата и съдиите прекъснаха мача.

Българският национал беше титуляр за първенеца. Той приключи с 11 точки, 4 битки и 2 асистенции.

Грандът от Пирея завършва сезона и с купата и Купата на Гърция, Суперкупата на страната, както и с второ място в Евролигата. За Везенков това е пети трофей с Олимпиакос в последните пет години.
Източник: flashnews.bg