ОФК Павликени стегна здрав отбор за новото първенство в Трета

...

Джихат Кямил ще играе в Павликени

ОФК Павликени стегна здрав тим за новото състезание в Трета лига. На четирима доста класни футболисти ще разчита старши треньорът Димитър Тодоров. Това са завърналият се в родния си отбор след дълги години в елита Красен Трифонов, някогашният халф на Етър Джихат Кямил, вратарят Венцислав Димитров, Красен Славчев. Има и още момчета с добър опит, само че главната част е от млади футболисти.

Пет контроли изигра през подготовката павликенският състав. Убедителна победа в Свищов с 5:2 бе реализирана над Академик, в Трявна локалният тим бе обичай с 2:1, в Славяново мачът против Вихър приключи 3:2, а в Севлиево – 3:3. С тъждество 1:1 приключи последната контрола в Дряново против локалния Локомотив. Треньорът Димитър Тодоров не можеше да разчита на трима от главните си футболисти – Джихат Кямил, Красен Славчев и Цветомир Додуров.

Проверката с Локомотив” който построява мощен тим, несъмнено бе оспорвана, а попаденията паднаха в последните петнайсетина минути. Преди почивката Стефан Гинчев и Калоян Калчев проведоха рискова офанзива, която обаче не приключи с попадение. Чак в 77-мата минута Никола Какамъков изведе гостите напред в резултата. Той първо стреля рисково, само че вратарят Иван Христов отби топката, тя попадна в Гинчев, който още веднъж нанесе удар и отново Христов се намеси. Новата добавка на Какамъков обаче най-сетне прати кълбото в мрежата – 0:1. Малко по-късно Йордан Иванов от дряновския отбор получи втори жълт и надлежно червен картон за жестоко нарушаване против Гинчев. Пет минути преди края Тодор Чирпанов засече с глава центриране и оформи крайното 1:1.

“Целта ни е да демонстрираме прекрасен футбол и да запазим мястото си в класирането от предишния сезон, когато завършихме пети. Отборът ни не е неприятен, имаме упоритостта да играем добре”, разяснява треньорът Димитър Тодоров.