Шампион 2006 спечели бронзовите медали на Купа БФБ при девойките

...

Шампион 2006 отново заслужи бронза на Купа БФБ при девойките U19

Шампион 2006 завоюва бронзовите медали на Купа БФБ при девойките U19 за втора поредна година, откакто в мача за третото място в зала „ Триадица “ в София отборът се наложа над Черно море Одесос със 76:49.

Двубоят стартира с към 25 минути забавяне поради липса на лекар, само че другояче след неговото начало столичани бързо се откъснаха в резултата и след първата четвърт водеха безапелационно с 28:9. Вторият интервал бе много по-равностоен, като на почивката разликата от 19 точки в интерес на Шампион 2006 се резервира, този път при 47:26.

Резултатността внезапно спадна след паузата, само че тимът на Ирена Колева поддържаше задатък от 15-20 пункта и преди заключителната четвърт се отдръпна при 54:34 в своя изгода, а до края съумя да завоюва още по-убедително.

Шампион 2006 загуби битката, само че сподели доста по-точен мерник от близка и междинна отдалеченост, а също така означи и 10 тройки против нито една за гостите, водени от Кирил Болшаков, които позволиха и 35 неточности в мача.

Габриела Коцева стана най-резултатна за спечелилите с 15 точки, Анджела Стамболян има 13, а Елена Драгоева добави 12.

За Черно море Одесос Нелина Пемпирева записа 25 пункта, до момента в който Николета Стойнова направи " дабъл-дабъл " - 16 точки и 17 битки.

Малко по-късно през днешния ден в спор за трофея един против различен ще се изправят тимовете Берое Стара Загора и Рилски състезател в повтаряне на миналогодишния край.