Новото попълнение на Спартак (Москва) Андре Шюрле започва да играе

...

Шюрле изведе Спартак до първа победа като гост

Новото попълнение на Спартак (Москва) Андре Шюрле стартира да играе все по-силно с екипа на съветския гранд. Привлеченият чартърен от Борусия (Дортмунд) немец вкара един и подаде за различен от головете при успеха с 3:1 над Ахмат. Това беше първи триумф надалеч от вкъщи за Спартак от началото на сезона в РПЛ. Само преди няколко дни " червено-белите " завоюваха с 3:2 като посетител и на швейцарския Люцерн в Лига Европа, а Шюрле още веднъж имаше сериозен принос. Дебют за Спартак направиха двете най-нови покупки - Гуус Тил и Джордан Ларсон. Холандският нападателен халф и синът на Хенрик Ларсон започнаха в титулярния състав на Олег Кононов, а за Ахмат до 71-ата минута игра Денис Глушаков, който до неотдавна беше капитан на Спартак. Московчани поведоха след светкавична контра в 32-ата минута. Топката мина през Шюрле, който с едно допиране изведе Зелимхан Бакаев и младокът преодоля Евгений Городов. Малко по-късно Андрей Семьонов пропусна да изравни с глава, а в края на полувремето Бакаев наказа груба неточност в отбраната на Ахмат с втори гол. В 70-ата минута Андре Шюрле напредна отдясно и доста технично прати топката в далечния ъгъл на вратата за 0:3. Скоро по-късно резервата Аблайе Мбенг върна едно попадение, само че в 77-ата минута получи червен картон и очакванията на домакините за някакъв поврат угаснаха. След изгонването на Мбенг дикторът на стадиона назова рефера Алексей Сухой козел. По-късно стана ясно, че въпросният чиновник незабавно е бил уволнен. С актив от 10 точки Спартак се придвижи на 7-о място, а Ахмат има 6 пункта и е на 10-а позиция във краткотрайното класиране.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 5 кръг, неделя 11 август  Ахмат 1:3краен резулат  Спартак Москва