Новият „Батман” на Борусия Дортмунд Миши Батшуай спаси „жълто-черните” и

...

Батман Миши спаси Дортмунд от издънка с Аталанта

Новият „ Батман” на Борусия Дортмунд Миши Батшуай избави „ жълто-черните” и резервира огромните шансове на немския гранд да продължи присъединяване си в Лига Европа. На „ Сигнал Идуна Парк” Борусия победи Аталанта с 3:2, откакто до 65-ата минута губеше с 1:2. Две попадения на Батшуай, второто в добавеното време на мача, донесоха значимия триумф, който дава преднина на Дортмунд преди реванша в Италия.

Първото положително състояние в мача се откри пред Марко Ройс, който в 7-ата минута стреля на сантиметри от левия непряк дирек. Малко по-късно пък Брайън Кристанте с глава стреля малко над вратата.

След тъкмо 30 минути игра домакините откриха резултата. Миши Батшуай разтегли офанзивата надясно към Лукаш Пишчек. Той пък центрира добре в наказателното поле към връхлитащия към топката Андре Шюрле. С първото си допиране Шюрле си поведе топката, след което съумя да я изпрати около Етрит Бериша за 1:0.

Само че Аталанта съумя да изравни при започване на второто полувреме Леонардо Спинацола центрира зад купа от играчи в наказателното поле, там Йосип Иличич пое класно като още с първото си допиране преодоля Толян, след което осъществя с акуратен изстрел от дребен ъгъл.

5 минути по-късно обратът бе цялостен след втори гол на Иличич, пристигнал след неубедителна интервенция на Роман Бюрки. Вратарят мазета удар на Кристанте, само че топката попадна на краката на Иличич, който отблизо разстояние вкара.

„ Жълто-черните” въпреки всичко съумяха да възстановят равенството относително бързо. След скоростна контра офанзива, влезлият като запаса 3 минути по-рано Марио Гьотце подаде остроумен пас към Батшуай, който напредна с топката и от границата на наказателното поле я изпрати съвършено във вратата на противника.

2 минути по-късно Кристиан Пулишич направи сериозен пропуск. Американският национал мина около бранителите на противника, само че от добра позиция не съумя да преодолее Бериша. Вратарят мазета, получи се рикошет, след който топката излезе в корнер.

В последните 10 минути Борусия се втурна в офанзиви в опит да стигне до успеха и напъните бяха възнаградени в добавеното време. След центриране в наказателното поле, Толой мазета неприятно. Топката попадна на крайници на Гьотце, който незабавно я подаде към Батшуай. Белгиецът пък сподели голмайсторските си качества и с съвършен изстрел донесе изстрадания триумф.