Носителката на единствения златен медал за България от зимни олимпийски

...

Екатерина Дафовска стана шеста сред легендите в биатлона

Носителката на единствения златен орден за България от зимни олимпийски игри - Екатерина Дафовска, приключи на влиятелното шесто място в надпреварата на легендите в биатлона. 43-годишната чепеларка завъртя две наказателни обиколки и остана на 1.09.4 мин. от победителката Надежда Скардино от Беларус.

Снимка: Фейсбук

Надпреварата се организира на олимпийския център " Раубичи " край Минск, където в сряда стартира европейското състезание по биатлон за мъже и дами.

Дафовска взе участие и в смесената щафета в тандем с руснака Владимир Драчов. Двамата заеха 7-о място, а победител стана двойката Скардино-Сергей Новиков.

Втори са съпрузите Дария Домрачова и Оле Ейнар Бьорндалеч, които пракратиха феноменалните си кариери предходната година.

Състезанието на легендите се организира за трети път след 2015 година и 2016 година

Източник: btvnovinite.bg