Норвежкият шампион Бодьо/Глимт победи с 3:1 Зоря Луганск на свой

...

Бодьо/Глимт разби Зоря в групата на ЦСКА

Норвежкият първенец Бодьо/Глимт победи с 3:1 Зоря Луганск на собствен терен, с помощта на което се настани директно зад тима на Рома в група "С " на Лигата на конференциите, в която е и българският ЦСКА.

Домакините взеха решение всичко след почивката, отбелязвайки три гола. Улрик Салтнес, Ола Солбакен и Амал Пелегрино се разписаха, давайки летящ старт на Глимт. Гостите въпреки всичко съумяха да върнат едно попадение в добавеното време посредством Артьом Громов. В идващия кръг норвежкият първенец гостува точно на ЦСКА – София на стадион "Васил Левски ". Зоря пък приема Рома в Украйна.

Първото полувреме бе много равностойно, без двата тима да основат някакви особени чисти голови положения. Бодьо/Глимт нанесе своя удар в самото начало на втората част, когато в границите на две минути домакините означиха два безответни гола.

В 48-ата Улрик Салтнес засече с глава центриране от корнер на Берг за 1:0. Минута по-късно Ола Солбакен получи от Ботхайм и с мощен удар под напречната греда удвои задатъка на норвежкия отбор. В 60-ата минута Амал Пелегрино направи 3:0, откакто се възползва от неверен пас на Мацапура, след което трансферира стража на гостите.

В 91-вата минута Громов бе изведен очи в очи с Никита Хайки и го трансферира с за крайното 3:1.