Никола Йокич зписа 30 точки, 12 борби и 12 асистенции,

...

Никола Йокич с девети трипъл-дабъл при успех на Денвър над Бостън в НБА

Никола Йокич зписа 30 точки, 12 битки и 12 асистенции, а отборът му Денвър Нъгетс победи Бостън Селтикс със 123-111 в мач сред водачите в двете конференции на НБА. Срещата се забави с към с към 35 минути поради мощна забивка, която огъна единия от кошовете в залата.

Йокич вкара 10 от 13-те си опита за пукотевица от играи бе съвършен от наказателната линия - 8 от 8, с цел да реализира деветия си " трипъл-дабъл " през сезона. За Денвър това бе осма поредна домакинска победа и с нея отборът към този момент има баланс от 24 победи и 12 загуби, което е най-хубавото достижение в Западната конференция

Брус Браун добави 21 точки за Нъгетс, които стреляха 57% от игра и съумяха при 17 от 30-те си опита за три точки.

За Селтикс 30 точки осъществя Джейлън Браун, а с 25 завърши Джейсън Тейтъм. Бостън остава водач на Изток с 26 триумфа и 11 провали.

Трета поредна победа записа и вторият в класирането на Западната конференция Мемфис Гризлис, откакто завоюва семейството си на Сакраменто Кингс със 118:108.

Двата постоянно си разменяха водачеството до началото на последната четвърт, когято на сцената се появи звездата на домакините Джа Морант. Гардът вкара девет точки в заключителните 12 минути и завърши дуела с общо 35, с цел да изведе Мемфис до 23-та победа в 36 мача този сезон.

Впечатляващ " дабъл-дабъл " за спечелилите записа и центърът Стивън Адамс. Новозеландецът вкара 11 точки, само че овладя цели 23 битки, в това число и рекордните в кариерата си 13 в офанзива. Тайс Джоунс пък добави още 18 точки от пейката за Мемфис.

За Сакраменто с 19 точки най-резултатен бе Де " Аарън Фокс, а литовецът Домантас Сабонис завърши с 18 точки и 14 битки.

В последния мач от програмата на НБА тази нощ Вашингтон Уизардс завоюва със 118:95 гостуването си на Милуоки Бъкс . /БГНЕС
Източник: bgnes.bg