Нигерия спечели бронзовите медали в турнира за Купата на африканските

...

Нигерия с бронз от Купата на Африка

Нигерия завоюва бронзовите медали в шампионата за Купата на африканските народи в Египет, откакто надделя Тунис с 1:0 в мача за третото място.

Победният гол падна още в 3-ата минута, а негов създател бе Одион Игало, който донесе бронза на „ супер орлите “ за седми път в историята. Нападателят се разписа след центриране на Джамилу Колинс и недоразумение сред бранителя Ясин Мерия и вратаря на Тунис Мозе Бен Черифа.

Мачът не предложи прекалено много страсти и ситуациите пред двете порти бяха относително малко. Тунис можеше да изравни резултата още в 48-ата минута, когато Уахиб Хазри изведе съвършено Фирас Чуат самичък против вратаря, само че той направи непростителен пропуск. След това Нигерия сътвори по-добрите положения, само че вратарят на тунизийците избави всички удари.
Източник: fakti.bg