Нидерландия и Шотландия завършиха наравно 2:2 в контролна среща. Срещата,

...

Мемфис Депай измъкна Нидерландия срещу Шотландия

Нидерландия и Шотландия приключиха наедно 2:2 в контролна среща. Срещата, която се игра в португалския град Фаро, е подготовка и на двата отбора за Евро 2020. Джак Хендри откри резултата в 11-ата минута, а шест по-късно Мемфис Депай изравни. В 64-ата минута Кевин Нисбет изведе още веднъж напред " Тартанската войска ". В края на мача Депай още веднъж възвърне равенството.

" Гайдарите " поведоха в 11-ата минута. Тогава Стюарт Армстронг откри Джак Хендри в наказателното поле и халфът с прекрасен удар вкара за 0:1.

Шест минути по-късно " лалетата " изравниха. Жоржиньо Вайналдум сподели прекрасен взор над играта и подаде към Мемфис Депай на границата на наказателното поле. Нападателят насочи тежък удар в десния ъгъл, който се оплете в мрежата за 1:1.
 Снимка 533260
Източник:

Шотландия нанесе втори удар в 64-ата минута. Тогава Анди Робъртсън центрира в наказателното поле, където резервата Кевин Нисбет с глава вкара за 1:2.

В 89-ата минута Нидерландия стигна до изравнителен гол. Негов създател стана Депай. Нападателят се разписа с прекрасен шут от директен свободен удар.