Невидимите и хибридните заплахи са в основата на конфликтите от

...
Невидимите и хибридните заплахи са в основата на конфликтите от
Коментари Харесай

НАТО: Границата между мира и войната е размита

Невидимите и хибридните закани са в основата на споровете от " сивата зона ", където очертанията сред войната и мира са все по-неясни и където конфликтът може да се трансформира в непрекъснат. Това се показва в разбор, показан от НАТО и отдаден на пандемията от COVID-19.

Отбелязва се, че появяването на новото заболяване е асъдействало за разпространяването на дезинформация, както и до несъразмерен информативен поток (инфодемия). Посочва се, че задачата на дезинформацията и в този случай е втълпяване на съмнение към държавните управляващи и опциите им да се оправят с рецесията, съобщи Новини.бг.

При войната постоянно има край, до момента в който дезинформационните дейности и хакерските атаки, ориентирани към дестабилизация и комплициране, може да бъдат безкрайни. В " сивата зона " дейностите са отвън рамките на откритата демонстрация на принуждение, само че включват постигането на психически цели и затрудняването на законодателния развой. Липсата на доверие във управляващите води до независими решения за реализиране на сигурност - единични или в групи, учредени на погрешна информация. Способността за отговор при сходни рецесии изисква предвидимост на публичното държание, се добавя в разбора.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР