Най-известният ни баскетболист отново бе на високо ниво при поредния

...

Везенков с нов личен рекорд в Евролигата

Най-известният ни баскетболист още веднъж бе на високо равнище при следващия значим триумф на неговия клуб.

Александър Везенков поведе Олимпиакос към нова победа в Евролигата. Грандът от Пирея съкруши с 82:71 като посетител Байерн Мюнхен. Двубоят беше от 8-ия кръг в Евролигата. Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, като на почивката гостите имаха задатък от 34:40, написа gong.bg.

Олимпиакос дръпна през третата част, а в средата на последната баварците се приближиха до своя противник на 4 точки след серия от 11:0. В последна сметка гърците бяха по-добри в последните минути и закономерно стигнаха до успеха.

Александър Везенков беше най-хубав за спечелилите, като приключи срещата с " дабъл-дабъл " - 20 точки и 13 битки. Българинът добави и 4 асистенции, като приключи с коефициент от потребно деяние - 43, което е нов връх за крилото. Мустафа Фал приключи с 16 точки за спечелилите, а Костас Слукас добави още 13 точки.

За Байерн Огньен Ярамаз вкара 12 точки, а Айзък Бонга остана с 11 точки.

Олимпиакос остава на второ място във краткотрайното класиране с 6 победи и 2 провали. Байерн е предпоследен с 2 триумфа и 6 провали.
Източник: petel.bg