Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг

...

Григор Димитров победи Вавринка и се класира за третия кръг на Мастърс турнира в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на шампионата по тенис на клей от сериите " Мастърс 1000 " в италианската столица Рим с награден фонд 8,64 милиона евро.

Поставеният под номер 6 българин се наложи над трикратния първенец в шампионатите от Големия шлем Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 7:6(3). Срещата продължи 97 минути.

Димитров направи пробив още в откриващия гейм на мача и резервира преднината си до края на първия сет. Българинът продължи да управлява играта и направи брейк и на старта на втората част, само че последователно Вавринка, 84-и в света сега, подвигна равнището си и съумя да изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него Димитров беше безапелационен и завоюва със 7:3 точки.

Така Григор записа шеста победа в 13 мача против Вавринка, а с триумфа той си обезпечи 45 точки за международната класация, в която заема 33-ото място.

Димитров чака спечелилия от мача сред защитаващия купата си шесткратен първенец и лидер в схемата Новак Джокович (Сърбия) и аржентинеца Томас Мартин Ечебери, които играят във вечерната сесия през днешния ден.