Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, спечели турнира от сериите

...

Виктория Томова триумфира в Чикаго

Efbet2023 Horizontal
Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, завоюва шампионата от сериите Чалънджър в Чикаго (САЩ) след победа с 2:0 сета (6:1, 6:4) над представителката на домакините Клеър Лиу във финала.

Триумфът в конкуренцията от категорията WTA 125 e най-големият в кариерата на Томова досега. За нея това е втори трофей от началото на сезона след ITF шампионата в Сарагоса (Испания).

Успехът за Първата ни ракета при дамите е и сладко възмездие, откакто двете тенисистки се срещнаха в Индиън Уелс през предходната година, а тогава американката се наложи с 2:0 (7:6/2/, 6:4).

Във финала Томова стартира чудесно - с пробив още в първия гейм. Тя можеше да вземе откриващия сет на 0, само че загуби на свое подаване в шестия гейм. Втората част бе надалеч по-оспорвана. Лиу проби първа, само че Томова си върна контрола и стигна до 5:2. След това изпусна мачбол в осмия гейм и пропиля собствен сервис в деветия, преди въпреки всичко да постави точка на разногласието с пробив за крайното 6:4.

Източник: euronewsbulgaria.com