Най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева спечели златния медал на финала

...

Категорична победа за Валентина Георгиева на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева завоюва златния орден на финала на прескок при дамите на Световната купа по спортна гимнастика във Варна.

Възпитаничката на Филип Янев беше безапелационна в осъществяванията си като за първия си опит получи 14.133 точки, а за втория 14.033 точки. Така със междинна оценка от 14.083 европейката вицешампионка стъпи на най-високото ходило на почетната стълбичка в зала " Конгресна " на Двореца на културата и спорта.

Втора се подреди представителката на Германия Карина Шьонмайер с 13.783 точки, а бронзовото отличие стана владеене на мексиканката Алекса Морено с 13.749 точки.

Състезателят на ЦСКА позволи неточности в осъществяването и с оценка от 12.766 точки остана отвън борбата за медалите.

Златото завоюва Дмитри Патанин (Казахстан) с 14.033 точки, следван от Никола Диас (Франция) с 13.666 точки и от Асан Салимов (Казахстан) с 13.533 точки.

Световната купа във Варна продължава на следващия ден с останалите финали и с присъединяване на Димитър Димитров на прескок и на Йордан Александров на висилка.

Преките излъчвания по Българска национална телевизия 2 започват в 14:00 часа!