Националният волейболен отбор на Франция стана последният европейски тим, който

...

Франция унизи Германия в Берлин

Националният волейболен тим на Франция стана последният европейски отбор, който се класира за Олимпиадата в Токио 2020. " Петлите " не оставиха никакви шансове и разплакаха домакините от Германия с безапелационен триумф с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:23) единствено за 81 минути в огромния край на континенталната олимпийска подготовка, игран пред над 6500 фенове в " Макс Шмелинг Хале ".
Франция стана 4-ият европейски тим, който ще играе на Игрите в японската столица след международния първенец Полша, сегашния олимпийски вицешампион Италия и Русия, които завоюваха своите квоти от междуконтиненталните квалификационни шампионати през август 2018 година
" Петлите " ще играят на Олимпийски игри за 5-и път в своята история след 1988, 1992, 2004 и 2016 година. От друга страна Германия още веднъж не съумя и ще пропусне втора поредна Олимпиада. В предварителната група в шампионата в първия си мач Франция загуби от България с 2:3 гейма, само че след това нашите паднаха от Германия с 1:3 на полуфинала.
Във финала Франция поведе с 3:1 след неточност от сервис на Георг Гроцер, който в предходното разиграване стъпи изкривено при офанзива, само че продължи да играе. Германия съумя да изравни при 6:6 след офанзива през центъра и обсада на Маркус Бьоме. Равенството се резервира до 9:9, след което Бундестима дръпна с 11:9 след офанзива на Тобиас Крик и контра блок-аут на Гроцер. Атака на Жан Патри и контра на Ясин Луати докара резултата до 11:11. Двата отбора продължиха да играят равностойно, като си размениха и по един мини поврат, с цел да се стигне до 16:16. След това " петлите " поведоха с 18:16 след офанзива на Ървин Нгапет и отлична обсада на Никола Льо Гоф. Ас на Нгапет и нови два единични блока на Льо Гоф - 21:16 за Франция и тренъорът на Бундестима Андреа Джани изиска второ спиране. Но и то не оказа помощ на домакините, а французите взеха без проблеми гейма с 25:20 след сервис в навън на влезлия като запаса Рубен Шот.
Втората част потегли доста добре за французите, които дръпнаха с 5:1 след серия от сервиси на Жан Патри. Прекъсването, което изиска Андреа Джани, даде резултат, а Германия стигна бързо до тъждество 6:6 с помощта на по-добрата си игра на обсада. Равенството се резервира до 12:12, след което Франция поведе още веднъж - първо с 14:12 след нов ас на Патри, а по-късно с 18:14 след неточности на немците. Независимо от опитите им да се върнат в гейма, " петлите " завоюваха и втората част с 25:20, с цел да поведат с 2:0.
Третата част започва чудесно за домакините, които поведоха с 5:2 и 6:3 след поредност от неточности на " петлите " и мощна офанзива на Георг Гроцер. Постепенно Франция съумя да стигне до тъждество при 15:15 след мощни изяви на Нгапет, Льо Гоф и Патри. След две бомбени офанзиви на Гроцер Германия поведе с 18:16, само че след блокади на Патри и Бартелеми Шинениезе още веднъж равенството бе факт - 18:18. Франция поведе с 22:20, след което стигна до мачбол при 24:23. Силен ас на Нгапет - 25:23, 3:0 и олимпийска квота за " петлите ".
Жан Патри бе най-полезен за Франция с 14 т. (4 аса и 56% успеваемост в атака), а Нгапет добави още 12 т. (2 аса, 50% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) за успеха. Много мощен мач изигра и Льо Гоф, който заби 11 точки (6 блока!, 56% успеваемост в атака) за триумфа.
За Германия единствен Георг Гроцер игра на равнище и бе над всички със страхотните 20 точки (1 ас и 66% успеваемост в атака), само че и неговите старания се оказаха незадоволителни за победа.
Източник: duma.bg