Националният отбор по футбол на Египет победи с 2:1 Конго

...

Египет се класира за Световно по футбол за първи път от 27 години

Националният тим по футбол на Египет победи с 2:1 Конго и се класира за Световното състезание в Русия след 27-годишно очакване, предадоха международните медии. " Фараоните " събраха актив от 12 точки и са недостижими на върха в група " Е " кръг преди края на квалификациите, съобщи спортната емисия на bTV.

Мохамед Салах изведе домакините напред в резултата в 63-ата минута. В 88-ата минута Бука Муту изравни резултата и смълча трибуните.

В петата минута на добавеното време, съдията отсъди дузпа в интерес на домакините. Зад топката застана нападателят на " Ливърпул ", който бе прецизен за 2:1, реализирайки най-ценното си попадение с националната фланелка.

След победния гол хората на стадиона, както и тези по улиците на Египет, изпаднаха в възторг. Запалянковците, които изгледаха мача от трубуните, нахлуха на терена. Покрай тревата пък бяха застанали хора в неравностойно състояние, които също бяха въвлечени в лудите празненства.
Източник: manager.bg