Националките Мария Каракашева и Лора Китипова и техният Волей Алба-Блаж

...

Лора Китипова и Мария Каракашева с втори успех в Румъния

Националките Мария Каракашева и Лора Китипова и техният Волей Алба-Блаж записаха втори триумф в румънската Дивизия 1. Волейболистките на Дарко Закоч победиха като посетители изрично Агроланд (Тимишоара) с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) в мач от втори кръг.
Каракашева бе титуляр в първите два гейма, като се регистрира с 4 точки (1 блокада). Китипова бе запаса в първата част, след което остана на терена и добави също 4 точки (1 ас). Най-резултатна бе Ана Лазаревич с 19 точки (1 ас, 3 блокади).
За съперничките им Катарина Йованович завърши с 10 точки (3 аса, 3 блокади).
Алба-Блаж е водач в класирането с 6 точки (2 успеха), Агроланд е четвърти с 3 точки (1 победа, 1 загуба).
В идващия кръг Китипова и Каракашева и съотборничките им се изравят против Университатя Клуж, а Агроланд - против ЦСМ (Тарговище). срещите са на 10 ноември (събота).