Националът Йордан Минчев се завърна в игра. Крилото, което подсили

...

Йордан Минчев дебютира за Рилски спортист при бой над Ямбол

Националът Йордан Минчев се завърна в игра. Крилото, което укрепи Рилски състезател, се върна на терена след месеци лечение на травма, поради която пропусна и ЕвроБаскет 2022.

С него Рилски записа десета победа и остава непобеден като надделя изрично Ямбол в отсрочен мач от 8 кръг на НБЛ. Самоковци завоюваха вкъщи със 104:67.

Домакините постановиха волята си още в началните минути, като до почивката към този момент имаха двуцифрен задатък. Доминацията им бе осезаема и в третата четвърт, извоювана с 29:13.

Людмил Хаджисотиров разпредели игровото време на своите играчи, като всички в групата се разписаха. Много мощен мач изигра различен национал – Васил Попов. 20-годишният гард записа персонален връх в лигата с 20 точки в мача. 16 вкара капитанът Чавдар Костов, Брандън Рандолф се включи с 14, а Димаджо Уигинс – с 10. Йордан Минчев записа 6 точки, 6 битки и 4 асистенции.

За Ямбол Доминик Кристиано записа 14 точки и 8 битки. Трей Симпсън добави 10 точки.

Поражението е шесто за Ямбол, който има и три триумфа досега.

На 17 декември Ямбол ще излезе като посетител на Черноморец, а Рилски състезател почива в този 11 кръг. Следващият мач на самоковци е домакинство на Левски на 22 декември.