Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов се класира за втория кръг в Тенерифе

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов се класира за втория кръг на сингъл на шампионата по тенис от сериите " Чалънджър " в Тенерифе (Испания) с награден фонд 75 хиляди евро..

Втората ракета на България победи номер 7 в схемата и номер 187 в международната класация Рудолф Мьолекер от Германия с с 6:4, 4:6, 6:3 2 часа и 31 минути.

Във втория кръг Кузманов ще играе против №165 в света Михаил Кукушкин (Казахстан).

Кузманов изостана с 0:2 при започване на първия гейм, само че съумя да изравни при 3:3. Мико поведе с 40-0 при 5:4 и сервис на Мьолекер и още от първата си опция завоюва сета. Германецът проби за 5:4 във втория сет и завоюва с 6:4.

Българинът проби за 5:3 в третата решителна част и по-късно затвори мача на личен сервис.

По-рано през днешния ден Илиян Радулов загуби първата си среща в главната скица на шампионат от сериите " Чалънджър ". Срещата продължи 88 минути. Радулов отстъпи с 5:7, 2:6 от №223 в международната класация Йозеф Ковалик от Словакия.